Jak se připravit na první anální sex?

Sexuální experimentování je naprosto přirozená věc. Bylo by naivní očekávat, že se v ložnici udrží vášeň, když partneři zabřednou v klasice a ani se nepokusí stereotyp nabourat nevšední praktikou. Nemusí se přitom jednat o žádný extrém. Jednou z možností, jak milování prožít trochu jinak než obvykle, je anální sex. Že jste ho ještě nikdy nezkoušeli a vlastně vůbec netušíte, jak na to? Když se na análek náležitě naladíte a dodržíte základní pravidla, téměř jistě si ho pořádně užijete.

Tak trochu divná praktika? Naopak!

Ačkoliv žijeme v době sexuální otevřenosti, ohledně análního sexu stále panují určité mýty. Aktivita, která spočívá v anální souloži či dráždění řitního otvoru pomocí prstů, jazyka nebo erotických pomůcek, je poněkud tabuizovaná. Přitom se jí pravidelně oddává poměrně velká část populace. Četné statistiky se shodují na tom, že anální rozkoš ochutnala v průměru každá třetí žena a téměř polovina mužů. Takže se rozhodně nemusíte bát, že zabřednete do skupiny podivínů. Ostatně to ani v případě jiných nestandardních praktik. V posteli je povoleno vše, co je všem zúčastněným příjemné.

magic-motion-solstice-prostate-vibrator-d

Pokud bychom na chvíli zabrousili do historie, zjistili bychom, že starověké kultury považovaly anální sex za zcela normální praktiku. Otevřeně se provozoval například ve starém Řecku a Římě, výjimkou však nebyly ani národy obývající dnešní Peru. Análnímu potěšení se překvapivě věnují některé živočišné druhy. Kromě šimpanzů bonobo, jež někdy provozují pouze samičí nebo samčí orgie, provozují anál i žirafy, delfíni a některé druhy velryb. Teď už snad nepochybujete o tom, že na análku není vůbec nic špatného, či dokonce pohoršujícího. Takže předsudky stranou a hurá na věc.

Kdo je připraven, není překvapen

Pravdou je, že anální sex – tedy minimálně do doby, než si ho partneři osvojí – vyžaduje o něco náročnější přípravu, než je pro milování běžné. Veledůležitá je komunikace. Než se pustíte do nového sexuálního dobrodružství, ubezpečte se, že je zájem oboustranný. Vynucený anální sex bývá bolestivý a traumatizující. Na druhou stranu je škoda lámat hůl po první špatné zkušenosti. Někdy to zkrátka napoprvé nevyjde. Napodruhé však může být zážitek nepřekonatelný.

Mezi nejčastější komplikace patří stažené svěrače. Zatímco s uvolněním vnějšího svěrače nebývá žádný problém, s vnitřním (nachází se o cca 2,5 cm hlouběji) to tak jednoduché není. Ale stačí vědět, jak na to – cestou k dokonalému uvolnění je jemná masáž prstem nebo vhodně zvolenou pomůckou. Existují speciální sady vibrátorů, které se používají právě k tomuto účelu. Dobrou volbou může být i anální kolík, dildo nebo kuličky. Za všech okolností je důležité lubrikovat.

Pokud má aktér problém s udržením údu ve ztopořeném stavu, mohou mu pomoci například přírodní kapky na podporu erekce.

proerecta-shot-b

Dbejte na přísnou hygienu

Anální sex je mnohdy považován za „nečistý“. Nemá to smysl rozebírat, protože všichni tak nějak tušíme, co se může přihodit. Ale pokud se nepodcení hygiena, k žádné nehodě by dojít nemělo.

Základem je dokonalé vyprázdnění střev (ideálně klystýrem cca 1-2 hodiny před sexem) a důkladné omytí oblasti kolem řitního otvoru (nemusíte vymýšlet nic složitého, stačí mýdlo a teplá voda).

A pozor – rozhodně není moudré přecházet z análního otvoru do pochvy bez vyčištění penisu (nebo hračky) vodou či ubrouskem. Mohlo by dojít k přenosu infekce.

Nic dalšího vědět nepotřebujete. Snad jen to, že není dobré příliš tlačit na pilu. Aktér by se měl k příjemci chovat citlivě a pronikat do něj velmi pozvolna. Odměnou bude jedinečný zážitek a možná i mohutný anální orgasmus.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru