Investujte do zelené. Vyplatí se to nejen vám

Zelená energie, zelený přístup, zelená všemu. Se zelenou je dnes spojováno opravdu mnohé. Co je však krokem kupředu, jsou takzvané zeleně orientované firmy, tedy společnosti, jež jsou zaměřené na budoucnost a berou ohled na životní prostředí. Kromě velkého přínosu však mohou prospět i jednotlivcům, jako jste vy – často totiž své podnikání sponzorují prostřednictvím dluhopisů, které si můžete zakoupit a získat za to velké zhodnocení.

investice

Investice s Uniprospe.eu

Jednou ze společností, která se rozhodla využít „zeleného“ přístupu, je firma Uniprospe, jejímž hlavním zaměřením je materiálové a energetické využití plastů s důrazem na použité pneumatiky. Kromě toho, že tedy likviduje staré pneumatiky a získává z nich cenné suroviny, nabízí svým investorům, kteří si zakoupí její dluhopisy, zhodnocení vložených prostředků o 9,5 %. Navíc garantuje jejich vyplacení již v prosinci letošního roku.

Pro si vybrat Uniprospe

Pokud to vezmeme trochu obšírněji a nahlédneme detailněji do světa dluhopisů, pak je dobré vědět, že si můžete zakoupit dluhopisy s pevným úročením, s variabilním kupónem či indexované dluhopisy. Ty se odlišují úročením, kdy u prvního zmíněného typu je pevně stanoven zisk, druhý typ se váže na referenční sazbu, kterou bývá obvykle mezibankovní sazba doplněná o procentní přirážku za riziko, a třetí typ má zisk neboli kupón vázán na vývoj indexů zlata, ropy, mezd nebo jiných komodit. Dluhopisy se pak také ještě liší v závislosti na tom, jak dlouhou mají dobu splatnosti – krátkodobé se splatností kratší než jeden rok, střednědobé se splatností 1 až 5 let a dlouhodobé se splatností více než 10 let. A právě na základě těchto faktů docházíme k závěru, že zmíněná investice s Uniprospe.eu je díky pevnému úročení a krátkodobé splatnosti tím ideálním řešením – peníze dostanete zpět za krátkou dobu, a navíc s výnosem téměř 10 %.

ekologická likvidace

Jestliže tedy chcete objevovat svět investic a společně s ním podporovat firmy zaměřené na životní prostředí, pak je investice s Uniprospe.eu nebo jinou podobně zaměřenou společností tou správnou volbou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru