Dřevěná terasa má svůj půvab

Pokud se zamýšlíte nad stavbou terasy, možná byste měli popřemýšlet o její dřevěné verzi, která je příjemná a efektivní. Navíc svým přírodním designem zapadne do celkového okolního rázu. Velmi důležité je zvolit si správný materiál, protože výrobci nabízí mnoho různých dřevin, z kterých se dá vystavit tento skvělý venkovní příbytek. Jedno je jisté, že kvalitní terasová prkna by měla sloužit dlouhou dobu a poskytnout rovněž ideální bezpečné zázemí. Rozhodně za zmínku stojí trvanlivější dřevina, modřín sibiřský, který má nejen delší životnost, ale předně díky svým hustějším letokruhům i tvarovou stálost. Navíc jeho další výhodou je, že nepotřebuje tak velkou péči jako ostatní dřeviny.

terasová prkna

Prkna nejen na terasu

Pokud se podíváte celkově na nabídku terasových prken právě z modřínu, tak v podstatě tyto terasovky se hodí nejen na podlahu do pergol nebo terasu, ale rovněž využití naleznou u bazénů. Je to dáno především tím, že skutečně mají nejlepší vlastnosti pro venkovní použití. Navíc se jim musí přiznat i ta skutečnost, že velmi pěkně vypadají. Jejich struktura dřeva vyvolá i poklidnou atmosféru právě pro svůj vzhled. Majitelé rozhodně ocení jejich odolnost a pevnost, což je pro celou stavbu stěžejní.

Opracovaná prkna se snadno pokládají

Terasová prkna z modřínu se prodávají v různých velikostech a provedení. Nicméně pokládku zvládne každý jednoduše.

terasovky

  • Prkna mají po obou dvou stranách drážky, v první řadě je to kvůli vodě, aby dobře odtékala. Dále díky protiskluzovému efektu se dá na terasovkách skvěle a bezpečně pohybovat.
  • Na druhé straně jsou k dispozici další drážky, avšak tentokrát mají za úkol to, aby nedocházelo k deformaci prken při změně počasí.
  • Sibiřský modřín obsahuje dostatek pryskyřice, která v podstatě brání vodě, aby pronikla do dřeva, díky tomu je stavba daleko odolnější, než se může zdát.

S touto jedinečnou dřevinou neudělá chybu žádný stavitel. Může ji použít i v jiných venkovních objektech.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru