Dětský pokojíček by měl být hlavně bezpečný

Součástí každého bytu, který osídlují i děti je dobré, když je možnost vyhradit jim samostatný pokoj tak, aby obsadily svůj vlastní prostor. Někdy to bohužel není možné, když žijete v pronájmu, máte peněz jen tak tak na nájem a musíte žít skromně a všichni v jedné místnosti. Ale i tak je potřeba, aby školní děti měly své vlastní prostory, kam si mohou odkládat učebnice, sešity a školní pomůcky. Pokuste se jim vytvořit alespoň zdání soukromí, které potřebují obzvláště s přibývajícím věkem.

dítě schované ve skříni

Tam, kde máte možnost vašemu potomkovi přidělit jeho vlastní pokoj, tam je to snazší a můžete vymýšlet jak a co rozestavit, jakým nábytkem pokojík vybavit, a hlavně jak ho zabezpečit, tak, aby byl zcela bezpečný. Obzvláště, máme-li ještě malé děti, které jsou velmi zvídané a všude se dostanou a vylezou i do těch výšin, o kterých byste nepředpokládali, že je hravě zdolají. Děti jsou skutečně velmi vynalézavé. Dokážou si ze šuplíků udělat schody a úplně normálně se vám usadí nahoře na skříni. Proto určitě vysledujte, aby šuplata měla zarážku, aby se třeba šuplíky plné věcí na dítě nepřevrhly. Stejně tak upevněte pro jistotu i skříně – uchyťte je bezpečně ke stěně, aby dítko po nich lezoucí nedošlo k úhoně.

děti si hrají u okna

S tím vším souvisí hlavně i okenní kličky, které by měly být zabezpečeny. Je bohužel stále ještě dost nešťastných úrazů, kdy i malé dítě vyšplhá díky přistrčené stoličce na parapet okna, opře se do pootevřeného okna a může následovat ošklivý pád. Pro dítě je totiž ulice venku plná života a hluků a zvuků ohromně zajímavá. Dítě lákají nepoznané věci a chce je vyzkoumat. Když venku zaštěká pes, chce se podívat, co je to za pejska. Buďte, milí rodiče, proto velmi ostražití a věnujte dostatečnou péči tomu, aby dětský pokoj byl pro dítě dostatečně bezpečný. o záslepkách do elektrických zástrček už asi ani nemusíme hovořit. Dítě najde drátek, uvidí dírku a co ho nenapadne? Zkusí drátkem prošťourat, kam se až dostane. Zamezte tomu.
Dětský pokoj krom toho, aby byl bezpečný, měl by být i útulný, aby se vaší ratolesti v něm dobře bydlelo, hrálo a spinkalo.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru