Dárkové dřevěné boxy pro milovníky mořeplavby


Co vás napadne, když se řekne „námořník na renesanční plachetnici“? Drsný, svalnatý chlapík, ale s dobrým srdcem, co zápasí s přírodními živly, stahuje plachty, obsluhuje kormidlo a odráží útoky nepřátel.

Pro někoho nepředstavitelná představa.

box dárek

Námořníci přechovávali své poklady, střelivo, zbraně i ošacení v ručně opracovaných a stloukaných sudech a bednách, a kromě nakládaného zelí proti kurdějím si rádi dopřávali sladkosti ze sušeného ovoce, slané pochoutky ve formě preclíků a pražených buráků, a tak neměli život na palubě tak drsný, jak se zdá.
Ke každému námořníkovi také neodmyslitelně patří rum. A ne ledajaký! Musí být vyrobený dle tradiční receptury z cukrové třtiny, sklízené v oblasti Střední a Jižní Ameriky. Námořníci se bez něj neobešli, napomáhal jim zvládat větrné bouře a přívaly deště a především nepříjemný chlad, který je na moři mnohem více nebezpečný, než kdekoli na souši.

Dárková bedna vám navodí atmosféru sedmnáctého století

Ručně vyrobená dárková bedna s rumem z masivního dřeva je to, co vám připomene renesanční zdobené límce a rukávy s volánky, důstojnické klobouky s peřím a vykasané košile z lněného plátna. Láhev kvalitního jamajského rumu by tam neměla chybět, a chcete-li být důslední a navodit atmosféru a prostředí té doby, darujte spolu s bednou i sáčky s arašídy, sušené meruňky a švestky, křupavé preclíky či slané tyčinky, a máte stylový dárek (nejen) pro všechny milovníky mořeplavby.

morgan

Rum – to není jen lihovina z cukrové třtiny

Že cigarety a konzumace alkoholu v nezřízené míře škodí zdraví, to ví každý, a každý je také za své jednání zodpovědný. Rum, to ale není jen alkohol, je to především typická, nezaměnitelná vůně, která evokuje domácí pohodu a klid. Vzpomeňme kupříkladu vynikající buchtičky s krémem, rumové perníčky, anebo vánoční cukroví. Bez rumu by to zkrátka nebylo ono. A ten Jamajský Captain Morgan Spiced Golg z boxdarek.cz je přesně to pravé.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru