Co zařídit ještě před odjezdem na dovolenou?

Sehnat na začátku podzimu akční letenky Levneletenky na dovolenou není nic těžkého a tak řada Čechů zůstává během léta v pohodlí domova a na vysněnou dovolenou vyráží až nyní, kdy jsou ceny jednotlivých destinací o poznání přívětivější. Dovolená je pro celou řadu z nás hlavě únik od každodenního stereotypu a stresu, kterému jsme vystaveni. Vydáváme se tak často na vlastní pěst objevovat neznámé kraje a země, možná dokonce kontinenty. Pokud chcete, aby vše proběhlo bez zbytečných komplikací a vy si cestu opravdu užili, je nezbytné ještě před odjezdem zařídit celou řadu věcí.

 

  • Cestovní doklady, případně víza

cestovní doklady

Asi nejdůležitější věc, která je potřeba před odjezdem zařídit, jsou cestovní doklady. Pokud se svěřujete do zkušených rukou cestovní kanceláře, jejich zástupci vám jistě poradí, které doklady do vámi vybrané destinace potřebujete. V případě, kdy cestujete na vlastí pěst, je vhodné si aktuální informace ověřit alespoň na internetu, ještě lépe na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

 

  • Pojištění

Bez pojištění na dovolenou ani ránu. Ne nadarmo se všude dočítáte o důrazném doporučení sjednat si cestovní a úrazové pojištění. Mnoho z nás sice má základní pojištění v rámci kreditní katy, na to ovšem není dobré se spoléhat, většinou mívá jen velmi nízké limity pojistného plnění.

 

  • Očkování

povinné očkování

Očkování do zahraničí je nutné jen v případě, kdy cestuje do exotických zemí. Předem je dobré se informovat, jaký druh očkování je do dané země doporučený např. v očkovacím centru. V případ, kdy plánujete dovolenou s cestovní kanceláří a plánujete celý svůj pobyt strávit v daném letovisku, ve většině případů není žádné očkování potřeba.

 

  • Cestovní kufr

Pokud plánujete cestu letadlem, dobře si promyslete, jaké zavazadlo, případně kolik, s sebou povezete. Pokud vše zvládnete naskládat do palubního zavazadla, máte vyhráno. Můžete totiž výrazně ušetřit za odbavení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru