Co vám chybí ke štěstí u Máchova jezera

Otázku: „Co nám chybí ke štěstí na Máchově jezeře“ si pokládají obvykle lidé, kteří tu ještě nikdy nebyli, případně dostali tip na dovolenou od svých blízkých nebo z některých webových stránek. Kdo ale tu oblast dobře zná, kladení takových otázek mu připadá naprosto zbytečné. Proč tomu tak je?

bungalov

Karel Hynek Mácha nebyl hlupák– Tento světoznámý literát Máchovo jezero a jeho blízké okolí navštěvoval s velkou láskou, což také potvrdil v básni, jejíž slova se učí děti nazpaměť. Stačí se do nich alespoň trochu vcítit a bude vám jasné, co tím chtěl básník vyjádřit: „…hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj“ anebo „Po modrém blankytu bělavé páry hynou…“ to jsou přece tak výstižné verše, že nepotřebujete vědět víc, pouze tam být a ověřit si na vlastní kůži.

Hrdliččin hlas tu nepochybně uslyšíte a odér borového háje vás dostane, je to jedna z nejopojnějších přírodních vůní, která nás spojuje s letními prázdninami, sluncem nad hlavou a pochopitelně i s koupáním v přírodním rezervoáru, nikoli v umělém plaveckém bazénu s chlorovanou vodou.

ubytování

Co vám tedy může chybět ke štěstí na Máchově jezeře? Vlastně nic. Máte tu k dispozici písečné pláže, příjemný vstup do vody, možnost pronájmu šlapadel a projížďky parníkem, překrásné zalesněné okolí s vrcholky vyhaslých sopek a za zády vhodné ubytování s dostačujícím komfortem, příznivými cenami a ve velmi příjemném prostředí Starých Splavů.

Ubytování Máchovo jezero řeší mnoho poskytovatelů těchto služeb velice svérázně, ovšem nezapomínejte, že nově rekonstruovaný bungalov se zajištěným soukromím, s novým nábytkem, a s vybavenou kuchyňkou včetně nádobí, varné konvice a mikrovlnné trouby či vlastním hygienickým zázemím je to, o co je tu největší zájem. Staré Splavy ubytování máte k dispozici po celou dobu letní sezóny a možná, že i vy se budete rádi vracet tam, kde jste se v létě cítili moc příjemně, a kde vám opravdu nic ke štěstí nechybělo.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru