Čekáme přírůstek do rodiny

Jednou z radostných událostí mladé rodiny je příprava všeho potřebného pro příchod nového potomka. A to od pořizování základních potřeb, jako jsou dětská postýlka, lehátko do vany, podložka – monitoring upozorňující na dech děťátka, oblečky a další důležité potřeby. Kočárek bývá jedním z oříšků – jakou barvu, s velkými koly nebo menšími, dvojkombinaci či trojkombinaci, aby se nám vešel do auta. Rodiče mají plnou hlavu starostí, ale důležité je, že se na – zatím schovanou – ratolest svorně těší a jsou pozitivně naladěni. S tím jim i pomůže přemýšlení, jak vybavit dětský pokoj. Někteří rodiče jsou v předstihu, a i když počítají s tím, že dcerka či synek budou prozatím s nimi společně sdílet ložnici, už jim budují útulný pokojíček.

usmívající se těhotná žena s přítelem

Nabídek postýlek je na dnešním trhu nepřeberně. Pokud počítáte jen s jedním dítětem a nemáte pro koho z rodiny schovat postýlku, poptejte se v okolí vaší rodiny, zda by ji vám příbuzní nepůjčili. Ušetříte menší obnos, který můžete věnovat na dovybavení pokoje. Navíc – děťátko z postýlky rychle vyroste, než se nadějete, už mu budete kupovat nový pelíšek, protože se do postýlky už nevejde.

hračky v dětské postýlce

Dětský pokojíček by měl být pokrytý měkkým kobercem, protože dítě se začíná plazit a lézt po kolenou, tak aby mu první „krůčky“ byly příjemné a neodradila ho zima na bříško. Volte barevný koberec s pohádkovými motivy, stejně tak můžete doplnit různé lampičky taktéž s motivy pohádkových postaviček. Pokojík by měl být útulný, čistý, ale hlavně i prostorný. Nezastavujte každou mezeru nábytkem, dítě musí mít prostor pro hraní a lezení a mělo by se v pokojíčku cítit dobře. A to oceníte, až bude starší a z pokojíku se mu nebude chtít vystrčit nosánek.
Rodiče mají obrovský výběr i krásného povlečení a různých materiálů. Maminky jistě ocení krep nebo teplé flanelové povlečení na zimní měsíce, které není potřeba žehlit a ušetří tak spoustu času, který mohou věnovat péči o děťátko.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru