Byt, kde se promýšlí každý detail. Nechte se inspirovat!

Pokud chceme do detailu sladěný interiér, povětšinou přivoláme na pomoc bytového designéra nebo architekta. Ne každý si však může dovolit zaplatit nemalý peníz za jejich služby. Přitom zařídit interiér vkusně nemusí být tak těžké, jak se na první pohled zdá. Inspiraci můžeme hledat na internetu či v publikacích o bydlení.
 
Solitér, který poskytne základ pro doplňky
Jednoduchý a strohý nábytek není zapotřebí hned měnit za nový, zaujmout je možné i jinak. Solitéry představují sice mnohdy nákladnou, ale zároveň jednu z možností, jak ozvláštnit nevýrazný nábytek.

Design interiéru
 
Důležité jsou i barvy, na které stále řada lidí při zařizování interiéru zapomíná. Ovšem pokud je řeč o barvám, nemáme na mysli křiklavé odstíny červené, žluté nebo zelené. Raději vsaďte na jednolitý vzhled, který je doplněný o výraznější barvy v podobě doplňků. Neutrální základ lze ponechat a jen ho čas od času proměnit jinou barvou v podobě přehozů, polštářů nebo dekorací na stole a interiér bude vypadat jako proměněný. Postačí trocha vlastní kreativity, kterou můžete načerpat na internetu nebo v časopisech o bydlení.

Industriální interiér
 
Osvětlení oživí každý interiér
Osvětlení hraje v interiéru prim, zvláště za předpokladu, že je v byt nedostatek denního osvětlení. Primárně je důležité se zaměřit na centrální světlo, které osvětluje celý prostor. To může být doplněno ještě několika funkčními světly dle činností, které se v konkrétní místnosti odehrávají. Pokud se v obývacím pokoji rádi díváte na televize, bylo by dobré se poohlédnout po světle s možností ztlumování jasu. V případě, kdy si do křesla v obývacím pokoji rádi sednete s oblíbenou knihou, zase lampa, která nabídne dostatek světla. Všechna světla by však dohromady měla tvořit harmonický celek v jednom stylu či barvě, jinak můžou narušit celkový dojem v interiéru. Pokud si s výběrem nevíte rady, nebojte se oslovit prodejce, který vám s výběrem rád pomůže.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru