Bydlete levněji

Každý z nás si jistě čas od času povzdechne, že náklady na bydlení jsou čím dál vyšší. A mnohdy už se zdají neúnosné. Všichni jistě víme, že jednou z nejvyšších položek při placení složenek jsou náklady na elektřinu nebo plyn . Nabízí se tedy otázka, zda by bylo možné na těchto výdajích alespoň trochu ušetřit.

elektřina

  • Pokud už není možné více šetřit těmito energiemi přímo v domácnosti a stále jsou vysoké, pak bude chyba zřejmě někde jinde.
  • Možná by stála za úvahu změna dodavatele.
    • Je ale nutné vybírat obezřetně, protože se většinou poskytovateli „upíšeme“ na delší dobu.

Najděte si dostatek informací

V současné době nám ve výběru může být dobrým pomocníkem internet. Stačí si najít recenze, které vám prozradí, kde by se dala levná elektřina získat. Stejné to bude pochopitelně i v případě, že je vaším cílem najít levný plyn. Jedním z ukazatelů spolehlivosti dodavatele je i snadný přechod. Ten by měl proběhnout rychle a hlavně srozumitelně.

  • Je také výhodné využít nabídky nového dodavatele na rozvázání smlouvy s tím předchozím.
  • Máte tak jistotu, že se nestane nikde žádná chyba, například vinou nepozornosti.

Přechod k novému dodavateli energií může ve finále znamenat i několikatisícovou úsporu za celou domácnost.Zjistíte, kolik peněz jste zcela zbytečně vynakládali navíc. Za ušetřené finance si můžete dopřát třeba jednu rodinnou dovolenou navíc. Při volbě nového dodavatele si také nezapomeňte zjistit, jestli vám bude k dispozici zákaznický servis vždy, když se vyskytne nějaký problém.

plyn

Změna proběhne v několika krocích

V okamžiku, kdy jste rozhodnuti pro změnu, bude stačit vyplnit jednoduchý formulář a pak jen počkat na návrh ideálního řešení právě pro vaši konkrétní situaci a domácnost.

  • Není tedy rozhodně nutné donekonečna utahovat kohouty a snažit se méně topit nebo méně vařit.
  • Úspory a skryté rezervy jsou někde jinde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru