Bezpečí našich dětí budiž na prvním místě

Aby děti milovaly svůj pokojíček, měl by být jejich útočištěm a místem, kde se cítí naprosto bezpečně. A to všechno rodiče dokážou zařídit. V prvé řadě je důležité, aby byl skutečně bezpečným místem na hraní a scházení s kamarády. Zvláště o menší děti se musíme postarat. Žádné zbytečné hrany, které by čněly do stran, co nejméně skla a skleněných desek. Preferujte nábytek s oblými rohy. Je namístě zvolit policový systém, kam si děti budou moci samy uklízet hračky, posléze na policích budou stát v řadě učebnice do školy a knihy pro zábavu a ponaučení.

chlapec se dívá z okna

Než vůbec pokojík bude malé dítě obývat, určitě zakryjte elektrické zásuvky pomocí záslepek anebo existují na trhu zásuvky s krytem. Určitě vás nechceme vystrašit, ale děti jsou velmi zvídané a najdou kdejakou škvírku, kterou se hned chystají prstíky vyzkoušet, jestli se jim tam vejdou … Stejně tak zajistěte i nábytek tak, aby byl skutečně stabilní. Dospělé ani leckdy nenapadne to, co napadá hbité a čiperné děti. Jakmile zjistí, že mohou šplhat a vylézt po nábytku, neuvažují, že by se jim něco mohlo stát. Ony vidí jen zábavnou hru. Proto skříně a nábytek připevněte ke zdi za pomocí kovových úchytů.

malé dítě si čte u okna

Stalo se bohužel i několik smutných případů, že děti vylezly na okenní parapet, kde bylo otevřené okno nebo si ho dokázaly otevřít samy a neštěstí bylo na světě. Zabraňte tomu, aby dítě vůbec mohlo vyšplhat na okno a nemějte v jeho blízkosti volně stojící nábytek, který dítě lehce dostrká k oknu. Létající ptáčci volně posedávající na parapetu jsou pro dítka velkým lákadlem, stejně jako halas ozývající se ze silnice nebo z parku. Děti jsou nesmírně zvědavé, je to jejich přirozená vlastnost, kterou podporujme, ale zároveň předvídejme. Zauvažujte, zda dítě dokonale uhlídáte anebo pro váš klid a bezpečí dětí zakupte bezpečnostní uzamykatelné kličky na okna. Stejně tak můžete zajistit bezpečnostní uzávěrou i střešní okna.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru